Το όνομα μου είναι Βοżena Gałczyńska- Szurek.Το συγγραφικό ψευδωνυμό μου είναι Μελίνα. Ειμαι μουσικός στο επάγγελμα. Η μουσική είναι η ζωή μου αλλά το πάθος μου είναι η λογοτεχνία. Το πρώτο μου βιβλίο έχει τίτλο „Τα μυστικά της Ελληνικής Παναγίας”. Η εμπνευση για αυτό το βιβλίο ήταν φυσικά η Ελλάδα η οποία παίζει κυρίαρχο ρόλο. Το βιβλίο απέσπασε άριστες κριτικές και προκάλεσε το ενδιαφέρον των αναγνωστών και όχι μόνο.

 

 

 

Współczesny Berlin. Nestor znanego arystokratycznego rodu w obliczu śmiertelnej choroby powierza wnuczce rodzinny sekret. Młoda dziennikarka, choć sceptycznie nastawiona do sensacyjnych wieści, udaje się do Zamościa ‒ miasta, które zdaje się być kluczem do rozwiązania tej zagadki. W Polsce, w poszukiwaniu informacji na temat wojennych losów swoich przodków, natrafia na zaskakujące przeszkody. Na jaw wychodzą kolejne mroczne tajemnice.

Czy Marii Von Graff powiedzie się powierzona jej misja? Czy dowie się, kim w rzeczywistości jest jej dziadek Hans? Czy zakochany w Niemce historyk zaakceptuje prawdę o jej rodzinie? Miłość, wojenne wspomnienia i trudne prawdy.

 

 

 

 

 

W scenerii współczesnego Zamościa rozgrywa się dramat arystokratycznej rodziny. Wieczność bez ciebie to historia miłości, w której dawne animozje stanęły bohaterom na drodze do szczęścia. Zagadkowe morderstwo w zamojskim hotelu stanie się pretekstem do wyjaśnienia tajemnicy rodowej sprzed stu lat.

 

 

 

Anna Rychter w Kwartalniku Kulturalnym napisała o tej książce

 

...Na tle współczesnego mezaliansu, jakim jest mariaż wysoko urodzonego panicza Sokolskiego z młodą prawniczką znikąd, w dodatku o pospolitym nazwisku Guzik, wędrujemy po malowniczych uliczkach zamojskiego Starego Miasta, zaglądamy w okna stylowych kamienic, ocieramy się o zjawy przeszłości, chłonąc dzięki autorce historię tych magicznych miejsc, opisanych wspaniałym, pełnym literackiej ekspresji językiem.

Całość recenzji na podstronie W MEDIACH.


Monachos Gałczyńska Szurek Monachos Gałczyńska-Szurek Monachos Gałczyńska-Szurek Monachos Gałczyńska-Szurek

 

 

Po odczytaniu testamentu męża obrazek idyllicznego związku Pauliny rozpada się na drobne kawałki. Kobieta postanawia wyruszyć do Grecji, by znaleźć spadkobiercę należnego jej majątku i zdemaskować oszustwa męża. Czy uda się jej odkryć tajemnice podwójnego życia Janka? Kim są ludzie ze starych fotografii? A może nic nie jest takie, jak nam się wydaje? Autorka przeplata malownicze opisy greckich krajobrazów i zwyczajów z barwną historią miłosną. Nieszczęśliwy romans z przystojnym Grekiem utwierdzi Paulinę w przekonaniu, że winogrona nie zawsze mają słodki smak.

 

Zabójstwo mnicha na greckim Półwyspie Athos wprowadza chaos w życie uroczej Polki, policyjnego psychologa. W poszukiwaniu rozwiązania zagadki kryminalnej Klara powraca do miejsc, gdzie odżywają jej wspomnienia z dzieciństwa, wychodzą na jaw fakty objęte w rodzinie zmową milczenia.

Tymczasem śledztwo w klasztorach jest trudnym wyzwaniem. Klarę prześladują złe przeczucia...Miłość, zazdrość i zbrodnia – wszystko, co się wydarzy, na zawsze odmieni jej życie.  

Czy upadek obrazu Madonny podczas świątecznej procesji był zwiastunem nieszczęśliwych wydarzeń, które nawiedziły sielską grecka wyspę? Ikona Matki Boskiej Płaczącej z Toros stała się świadkiem wielu zbrodni. Jaką tajemnicę skrywa cerkiew wzniesiona na skalnym urwisku? Czy Klara - policyjny psycholog - pomoże rozwikłać sekrety wyspiarzy? Fabuła, obmyślona z iście greckim sprytem, jest oryginalną intrygą wciągającą czytelnika w dynamiczną i zaskakującą akcję rozgrywającą się wśród malowniczych krajobrazów Grecji.

Powieść sensacyjna - tajemniczość, groza, napięcie

Grecka seria 

Cierpkie winogrona Klasztor zapomnienia Kręta droga

 

 

Patroni medialni

web design: C-designer.pl