Το όνομα μου είναι Βοżena Gałczyńska- Szurek.Το συγγραφικό ψευδωνυμό μου είναι Μελίνα. Ειμαι μουσικός στο επάγγελμα. Η μουσική είναι η ζωή μου αλλά το πάθος μου είναι η λογοτεχνία. Το πρώτο μου βιβλίο έχει τίτλο „Τα μυστικά της Ελληνικής Παναγίας”. Η εμπνευση για αυτό το βιβλίο ήταν φυσικά η Ελλάδα η οποία παίζει κυρίαρχο ρόλο. Το βιβλίο απέσπασε άριστες κριτικές και προκάλεσε το ενδιαφέρον των αναγνωστών και όχι μόνο.

Po odczytaniu testamentu męża obrazek idyllicznego związku Pauliny rozpada się na drobne kawałki. Kobieta postanawia wyruszyć do Grecji, by znaleźć spadkobiercę należnego jej majątku i zdemaskować oszustwa męża. Czy uda się jej odkryć tajemnice podwójnego życia Janka? Kim są ludzie ze starych fotografii? A może nic nie jest takie, jak nam się wydaje? Autorka przeplata malownicze opisy greckich krajobrazów i zwyczajów z barwną historią miłosną. Nieszczęśliwy romans z przystojnym Grekiem utwierdzi Paulinę w przekonaniu, że winogrona nie zawsze mają słodki smak.

 

Ta książka pachnie oliwkami i Grecją.

Zabójstwo mnicha na greckim Półwyspie Athos wprowadza chaos w życie uroczej Polki, policyjnego psychologa. W poszukiwaniu rozwiązania zagadki kryminalnej Klara powraca do miejsc, gdzie odżywają jej wspomnienia z dzieciństwa, wychodzą na jaw fakty objęte w rodzinie zmową milczenia.

Tymczasem śledztwo w klasztorach jest trudnym wyzwaniem. Klarę prześladują złe przeczucia...Miłość, zazdrość i zbrodnia – wszystko, co się wydarzy, na zawsze odmieni jej życie.

 

 

Klimaty tajemnicze i mroczne.

Tragedia w cerkwi zamienia życie mieszkańców greckiej wyspy w koszmar. Sprytnie obmyślona fabuła jest trudną łamigłówką, ale najważniejsze przesłanie powieści skrywa zawarte w tytule słowo TAJEMNICE. Czytelnik może być pewien, że ta książka wiele razy go zaskoczy.

Powieść sensacyjna-tajemniczość, groza, napięcie 

Grecka seria

Cierpkie winogrona Klasztor zapomnienia Kręta droga

 

 

 

W scenerii współczesnego Zamościa rozgrywa się dramat arystokratycznej rodziny. Wieczność bez ciebie to historia miłości, w której dawne animozje stanęły bohaterom na drodze do szczęścia. Zagadkowe morderstwo w zamojskim hotelu stanie się pretekstem do wyjaśnienia tajemnicy rodowej sprzed stu lat.

 

 

 

Anna Rychter w Kwartalniku Kulturalnym napisała o tej książce

 

...Na tle współczesnego mezaliansu, jakim jest mariaż wysoko urodzonego panicza Sokolskiego z młodą prawniczką znikąd, w dodatku o pospolitym nazwisku Guzik, wędrujemy po malowniczych uliczkach zamojskiego Starego Miasta, zaglądamy w okna stylowych kamienic, ocieramy się o zjawy przeszłości, chłonąc dzięki autorce historię tych magicznych miejsc, opisanych wspaniałym, pełnym literackiej ekspresji językiem.

Całość recenzji na podstronie W MEDIACH.


Monachos Gałczyńska Szurek Monachos Gałczyńska-Szurek Monachos Gałczyńska-Szurek Monachos Gałczyńska-Szurek

 

Arlekinada Zamojska 2014 - film ukazuje miejsce akcji Wieczności bez ciebie

 

 

Patroni medialni

web design: C-designer.pl