Bożena Gałczyńska-Szurek

Nazywam się Bożena Gałczyńska – Szurek. Z wykształcenia jestem muzykiem, a z zamiłowania pisarką. Interesujące kontakty zawodowe i liczne podróże stały się inspiracją moich prób dziennikarskich i literackich. Piszę książki, które łączą w sobie cechy literatury obyczajowej i sensacyjnej. Ukazują perypetie życiowe bohaterów, ale też realia geograficzne i kulturowe w wybranych zakątkach świata, który portretuję z wielką pasją. Książka Wieczność bez ciebie została bestsellerem księgarni sieci Matras na wschodzie Polski, za co serdecznie dziękuję czytelnikom. Piszę też sztuki teatralne. W lutym 2015 roku, w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie, odbyła się premiera mojej komedii kryminalnej Żabka. W postacie komediowe wcielili się aktorzy teatru M.I.S.T. Sztukę wyreżyserował Stanisław Michno. ZAPRASZAM w świat moich książek. ZAPRASZAM do teatru.

 

W scenerii współczesnego Zamościa rozgrywa się dramat arystokratycznej rodziny. Wieczność bez ciebie to historia miłości, w której dawne animozje stanęły bohaterom na drodze do szczęścia. Zagadkowe morderstwo w zamojskim hotelu stanie się pretekstem do wyjaśnienia tajemnicy rodowej sprzed stu lat.

 

Anna Rychter w Kwartalniku Kulturalnym napisała o tej książce

 

...Na tle współczesnego mezaliansu, jakim jest mariaż wysoko urodzonego panicza Sokolskiego z młodą prawniczką znikąd, w dodatku o pospolitym nazwisku Guzik, wędrujemy po malowniczych uliczkach zamojskiego Starego Miasta, zaglądamy w okna stylowych kamienic, ocieramy się o zjawy przeszłości, chłonąc dzięki autorce historię tych magicznych miejsc, opisanych wspaniałym, pełnym literackiej ekspresji językiem. 

Całość recenzji na podstronie W MEDIACH.


Monachos Gałczyńska Szurek Monachos Gałczyńska-Szurek Monachos Gałczyńska-Szurek Monachos Gałczyńska-Szurek

 

Arlekinada Zamojska 2014 - film ukazuje miejsce akcji Wieczności bez ciebie

 

 

 

Ta książka pachnie oliwkami i Grecją.

Zabójstwo mnicha na greckim Półwyspie Athos wprowadza chaos w życie uroczej Polki, policyjnego psychologa. W poszukiwaniu rozwiązania zagadki kryminalnej Klara powraca do miejsc, gdzie odżywają jej wspomnienia z dzieciństwa, wychodzą na jaw fakty objęte w rodzinie zmową milczenia.

Tymczasem śledztwo w klasztorach jest trudnym wyzwaniem. Klarę prześladują złe przeczucia...Miłość, zazdrość i zbrodnia – wszystko, co się wydarzy, na zawsze odmieni jej życie.

 

  

Klimaty tajemnicze i mroczne.

Tragedia w cerkwi zamienia życie mieszkańców greckiej wyspy w koszmar. Sprytnie obmyślona fabuła jest trudną łamigłówką, ale najważniejsze przesłanie powieści skrywa zawarte w tytule słowo TAJEMNICE. Czytelnik może być pewien, że ta książka wiele razy go zaskoczy.

Powieść sensacyjna-tajemniczość, groza, napięcie 

gazeta miasta granice kronika  Szuflada Zamość   Z Kwartalnik

web design: C-designer.pl