49425

Bożena Gałczyńska-Szurek

wykształcenia muzyk, ale też pasjonatka historii i hellenistyki. Zamojska pisarka związana z Krakowem, gdzie się urodziła. W swoich powieściach łączy elementy kryminału, sensacji i obyczaju. Absolwentka Akademii Muzycznej, na co dzień żona i zawodowy muzyk, uwielbia podróżować. Od lat studiuje nowożytną grekę, a wolny czas, którego ma bardzo mało, najchętniej spędza w teatrze. To wszystko o mnie, w dużym skrócie, obiektywnie rzecz ujmując:)

W domu, z którego pochodzę, wszyscy namiętnie czytali. Miłością do książek zaraziłam się już w dzieciństwie, dlatego nikogo nie zaskoczyło, gdy sama zaczęłam pisać. Do akcji powieści tworzę tło z krajobrazów, kolorów i zapachów miejsc, które mnie urzekły. Moje książki łączy klimat tajemnic, ale ich bohaterowie nie zawsze rozwiązują zagadki kryminalne. Podążają tropem różnych sekretów. Często wikłam ich losy w ważne zdarzenia historyczne. Na jednym z portali literackich pojawiła się opinia :"Autorka pokazuje, że nawet w z pozoru lekkiej powieści sensacyjno-obyczajowej można dotknąć tematów trudnych i podjąć je z należytą powagą". Zapraszam zatem w świat moich książek. Zapraszam też do teatru - szczegóły w zakładce TEATR I JA.

 

 

 

 
Ona, piękna Polka Róża Halicka. On, Eliasz Abrahamowicz izraelski dyrygent. Ich miłości i planom na wspólną przyszłość przeciwni są rodzice kobiety. Jest też Amerykanin Jakub Luksemburg, podający się za dziennikarza, który w 2004 roku gromadzi na Roztoczu informacje na temat II wojny światowej. Jego spotkanie w hotelu Zamojski z recepcjonistką Ewą zaowocuje burzliwym romansem, ale też wspólnym zgłębianiem tajemnic niemieckiego obozu zagłady w Bełżcu. Mowa o miejscu straszliwych zbrodni, po wojnie zwanym przez mieszkańców osady obozem zapomnianym. Książka opowiada o polsko-żydowskiej przyjaźni, miłości i zdradzie. Opisuje Holokaust, który miał miejsce na Roztoczu. Dominują kłamstwa, niedomówienia i tajemnice rodzinne. Mnożą się pytania.

Czy Róża i Eliasz wytrwają w uczuciach wbrew uprzedzeniom wyznaniowym otoczenia? Jakie fakty z przeszłości skrywa rodzina kobiety? Czy zdarzenia sprzed lat i ustalenia Amerykanina będą miały wpływ na losy tych dwojga? Kim w istocie jest Jakub Luksemburg i jakie będą koleje jego romansu z Ewą?

 

 

 

 

 
Współczesny Berlin. Nestor znanego arystokratycznego rodu w obliczu śmiertelnej choroby powierza wnuczce rodzinny sekret. Młoda dziennikarka, choć sceptycznie nastawiona do sensacyjnych wieści, udaje się do Zamościa ‒ miasta, które zdaje się być kluczem do rozwiązania tej zagadki. W Polsce, w poszukiwaniu informacji na temat wojennych losów swoich przodków, natrafia na zaskakujące przeszkody. Na jaw wychodzą kolejne mroczne tajemnice.

Czy Marii Von Graff powiedzie się powierzona jej misja? Czy dowie się, kim w rzeczywistości jest jej dziadek? Czy zakochany w Niemce historyk zaakceptuje prawdę o jej rodzinie? Miłość, wojenne wspomnienia i trudne prawdy.

 

 

 

 

 

 

 

W scenerii współczesnego Zamościa rozgrywa się dramat arystokratycznej rodziny. Wieczność bez ciebie to historia miłości, w której dawne animozje stanęły bohaterom na drodze do szczęścia. Zagadkowe morderstwo w zamojskim hotelu stanie się pretekstem do wyjaśnienia tajemnicy rodowej sprzed stu lat.

 

Anna Rychter w Kwartalniku Kulturalnym napisała o tej książce

 

...Na tle współczesnego mezaliansu, jakim jest mariaż wysoko urodzonego panicza Sokolskiego z młodą prawniczką znikąd, w dodatku o pospolitym nazwisku Guzik, wędrujemy po malowniczych uliczkach zamojskiego Starego Miasta, zaglądamy w okna stylowych kamienic, ocieramy się o zjawy przeszłości, chłonąc dzięki autorce historię tych magicznych miejsc, opisanych wspaniałym, pełnym literackiej ekspresji językiem.

Całość recenzji na podstronie W MEDIACH.


Monachos Gałczyńska Szurek Monachos Gałczyńska-Szurek Monachos Gałczyńska-Szurek Monachos Gałczyńska-Szurek

 

 

Po odczytaniu testamentu męża obrazek idyllicznego związku Pauliny rozpada się na drobne kawałki. Kobieta postanawia wyruszyć do Grecji, by znaleźć spadkobiercę należnego jej majątku i zdemaskować oszustwa męża. Czy uda się jej odkryć tajemnice podwójnego życia Janka? Kim są ludzie ze starych fotografii? A może nic nie jest takie, jak nam się wydaje? Autorka przeplata malownicze opisy greckich krajobrazów i zwyczajów z barwną historią miłosną. Nieszczęśliwy romans z przystojnym Grekiem utwierdzi Paulinę w przekonaniu, że winogrona nie zawsze mają słodki smak.

 

Zabójstwo mnicha na greckim Półwyspie Athos wprowadza chaos w życie uroczej Polki, policyjnego psychologa. W poszukiwaniu rozwiązania zagadki kryminalnej Klara powraca do miejsc, gdzie odżywają jej wspomnienia z dzieciństwa, wychodzą na jaw fakty objęte w rodzinie zmową milczenia.

Tymczasem śledztwo w klasztorach jest trudnym wyzwaniem. Klarę prześladują złe przeczucia...Miłość, zazdrość i zbrodnia – wszystko, co się wydarzy, na zawsze odmieni jej życie.  

Czy upadek obrazu Madonny podczas świątecznej procesji był zwiastunem nieszczęśliwych wydarzeń, które nawiedziły sielską grecka wyspę? Ikona Matki Boskiej Płaczącej z Toros stała się świadkiem wielu zbrodni. Jaką tajemnicę skrywa cerkiew wzniesiona na skalnym urwisku? Czy Klara - policyjny psycholog - pomoże rozwikłać sekrety wyspiarzy? Fabuła, obmyślona z iście greckim sprytem, jest oryginalną intrygą wciągającą czytelnika w dynamiczną i zaskakującą akcję rozgrywającą się wśród malowniczych krajobrazów Grecji.

Powieść sensacyjna - tajemniczość, groza, napięcie

Grecka seria 

Cierpkie winogrona Klasztor zapomnienia Kręta droga

 

 

Patroni medialni

web design: C-designer.pl