Bożena Gałczyńska-Szurek

Nazywam się Bożena Gałczyńska – Szurek. Z wykształcenia jestem muzykiem, a z zamiłowania pisarką. Interesujące kontakty zawodowe i liczne podróże stały się inspiracją moich prób dziennikarskich i literackich. Piszę kryminały i książki sensacyjno-obyczajowe. Ukazuję w nich perypetie życiowe bohaterów, ale też realia geograficzne i kulturowe w wybranych zakątkach świata, który portretuję z wielką pasją. Powieść Wieczność bez ciebie została bestsellerem księgarni sieci Matras na wschodzie Polski, za co serdecznie dziękuję czytelnikom. Piszę też sztuki teatralne. W lutym 2015 roku, w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie, odbyła się prapremiera mojej komedii kryminalnej Żabka. Dramat Kociaku przyjeżdżaj, czyli Villas story wystawiono po raz pierwszy też w krakowskim Solvayu, 17 czerwca 2017 roku. ZAPRASZAM w świat moich książek. Wszystkie można nabyć w salonach sieci EMPIK na terenie całego kraju, a również za pośrednictwem Internetu. ZAPRASZAM do teatru.

Po odczytaniu testamentu męża obrazek idyllicznego związku Pauliny rozpada się na drobne kawałki. Kobieta postanawia wyruszyć do Grecji, by znaleźć spadkobiercę należnego jej majątku i zdemaskować oszustwa męża. Czy uda się jej odkryć tajemnice podwójnego życia Janka? Kim są ludzie ze starych fotografii? A może nic nie jest takie, jak nam się wydaje? Autorka przeplata malownicze opisy greckich krajobrazów i zwyczajów z barwną historią miłosną. Nieszczęśliwy romans z przystojnym Grekiem utwierdzi Paulinę w przekonaniu, że winogrona nie zawsze mają słodki smak.

 

Ta książka pachnie oliwkami i Grecją.

Zabójstwo mnicha na greckim Półwyspie Athos wprowadza chaos w życie uroczej Polki, policyjnego psychologa. W poszukiwaniu rozwiązania zagadki kryminalnej Klara powraca do miejsc, gdzie odżywają jej wspomnienia z dzieciństwa, wychodzą na jaw fakty objęte w rodzinie zmową milczenia.

Tymczasem śledztwo w klasztorach jest trudnym wyzwaniem. Klarę prześladują złe przeczucia...Miłość, zazdrość i zbrodnia – wszystko, co się wydarzy, na zawsze odmieni jej życie.

 

 

Klimaty tajemnicze i mroczne.

Czy upadek obrazu Madonny podczas świątecznej procesji był zwiastunem nieszczęśliwych wydarzeń, które nawiedziły sielską grecka wyspę? Ikona Matki Boskiej Płaczącej z Toros stała się świadkiem wielu zbrodni. Jaką tajemnicę skrywa cerkiew wzniesiona na skalnym urwisku? Czy Klara - policyjny psycholog - pomoże rozwikłać sekrety wyspiarzy? Fabuła, obmyślona z iście greckim sprytem, jest oryginalną intrygą wciągającą czytelnika w dynamiczną i zaskakującą akcję rozgrywającą się wśród malowniczych krajobrazów Grecji.

Powieść sensacyjna - tajemniczość, groza, napięcie 

Grecka seria

 

W scenerii współczesnego Zamościa rozgrywa się dramat arystokratycznej rodziny. Wieczność bez ciebie to historia miłości, w której dawne animozje stanęły bohaterom na drodze do szczęścia. Zagadkowe morderstwo w zamojskim hotelu stanie się pretekstem do wyjaśnienia tajemnicy rodowej sprzed stu lat.

 

Anna Rychter w Kwartalniku Kulturalnym napisała o tej książce

 

...Na tle współczesnego mezaliansu, jakim jest mariaż wysoko urodzonego panicza Sokolskiego z młodą prawniczką znikąd, w dodatku o pospolitym nazwisku Guzik, wędrujemy po malowniczych uliczkach zamojskiego Starego Miasta, zaglądamy w okna stylowych kamienic, ocieramy się o zjawy przeszłości, chłonąc dzięki autorce historię tych magicznych miejsc, opisanych wspaniałym, pełnym literackiej ekspresji językiem.

Całość recenzji na podstronie W MEDIACH.


Monachos Gałczyńska Szurek Monachos Gałczyńska-Szurek Monachos Gałczyńska-Szurek Monachos Gałczyńska-Szurek

 

Arlekinada Zamojska 2014 - film ukazuje miejsce akcji Wieczności bez ciebie

 

 

Patroni medialni

web design: C-designer.pl