37006

Bożena Gałczyńska-Szurek

Z wykształcenia muzyk, ale też pasjonatka hellenistyki i teatru. Interesujące kontakty zawodowe i liczne podróże stały się inspiracją moich prób dziennikarskich i literackich. Piszę kryminały i książki sensacyjno-obyczajowe. Ukazuję w nich perypetie życiowe bohaterów, ale też realia geograficzne i kulturowe w wybranych zakątkach świata, który portretuję z wielką pasją. Kryminał Wieczność bez ciebie, opisujący Zamość i Roztocze, został bestsellerem księgarni Matras na wschodzie Polski, za co serdecznie dziękuję czytelnikom. Z kolei powieść sensacyjną Cierpkie winogrona, której akcję umieściłam na greckiej wyspie Korfu, w 2017 roku uznano za najlepszy romans plebiscytu Najlepsza książka na lato. Zapraszam w świat moich książek. Więcej informacji na ten temat na stronie wydawnictwa Szara Godzina. Zapraszam też do teatru - szczegóły w zakładce TEATR I JA.

Po odczytaniu testamentu męża obrazek idyllicznego związku Pauliny rozpada się na drobne kawałki. Kobieta postanawia wyruszyć do Grecji, by znaleźć spadkobiercę należnego jej majątku i zdemaskować oszustwa męża. Czy uda się jej odkryć tajemnice podwójnego życia Janka? Kim są ludzie ze starych fotografii? A może nic nie jest takie, jak nam się wydaje? Autorka przeplata malownicze opisy greckich krajobrazów i zwyczajów z barwną historią miłosną. Nieszczęśliwy romans z przystojnym Grekiem utwierdzi Paulinę w przekonaniu, że winogrona nie zawsze mają słodki smak.

 

Zabójstwo mnicha na greckim Półwyspie Athos wprowadza chaos w życie uroczej Polki, policyjnego psychologa. W poszukiwaniu rozwiązania zagadki kryminalnej Klara powraca do miejsc, gdzie odżywają jej wspomnienia z dzieciństwa, wychodzą na jaw fakty objęte w rodzinie zmową milczenia.

Tymczasem śledztwo w klasztorach jest trudnym wyzwaniem. Klarę prześladują złe przeczucia...Miłość, zazdrość i zbrodnia – wszystko, co się wydarzy, na zawsze odmieni jej życie.  

Czy upadek obrazu Madonny podczas świątecznej procesji był zwiastunem nieszczęśliwych wydarzeń, które nawiedziły sielską grecka wyspę? Ikona Matki Boskiej Płaczącej z Toros stała się świadkiem wielu zbrodni. Jaką tajemnicę skrywa cerkiew wzniesiona na skalnym urwisku? Czy Klara - policyjny psycholog - pomoże rozwikłać sekrety wyspiarzy? Fabuła, obmyślona z iście greckim sprytem, jest oryginalną intrygą wciągającą czytelnika w dynamiczną i zaskakującą akcję rozgrywającą się wśród malowniczych krajobrazów Grecji.

Powieść sensacyjna - tajemniczość, groza, napięcie

Grecka seria 

Cierpkie winogrona Klasztor zapomnienia Kręta droga

 

 

 

 

 

W scenerii współczesnego Zamościa rozgrywa się dramat arystokratycznej rodziny. Wieczność bez ciebie to historia miłości, w której dawne animozje stanęły bohaterom na drodze do szczęścia. Zagadkowe morderstwo w zamojskim hotelu stanie się pretekstem do wyjaśnienia tajemnicy rodowej sprzed stu lat.

 

 

Anna Rychter w Kwartalniku Kulturalnym napisała o tej książce

 

...Na tle współczesnego mezaliansu, jakim jest mariaż wysoko urodzonego panicza Sokolskiego z młodą prawniczką znikąd, w dodatku o pospolitym nazwisku Guzik, wędrujemy po malowniczych uliczkach zamojskiego Starego Miasta, zaglądamy w okna stylowych kamienic, ocieramy się o zjawy przeszłości, chłonąc dzięki autorce historię tych magicznych miejsc, opisanych wspaniałym, pełnym literackiej ekspresji językiem.

Całość recenzji na podstronie W MEDIACH.


Monachos Gałczyńska Szurek Monachos Gałczyńska-Szurek Monachos Gałczyńska-Szurek Monachos Gałczyńska-Szurek

 

 

Patroni medialni

web design: C-designer.pl