Teatr i ja

Gdy byłam dzieckiem, chciałam zostać aktorką. Zimą 2014 roku napisałam tekst komediowy na prośbę reżysera teatralnego i od razu pomyślałam, że moje marzenia z dzieciństwa częściowo się spełnią, że mam szansę w szczególny sposób zaistnieć na scenie:)

Komedię kryminalną „Żabka” wystawiono po raz pierwszy na deskach Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie 20 lutego 2015 roku. W 2017 roku, w czerwcu, wystawiono tam mój dramat "Kociaku przyjeżdżaj, czyli Villas story". Zapraszam w świat moich teatralnych wizji.

 

Kociaku przyjeżdżaj, czyli Villas story

Kociaku przyjeżdżaj, czyli Villas story

Dramat „Kociaku przyjeżdżaj, czyli Villas story”, oparty na biografii artystki, jest opowieścią o osobistych porażkach i samotności gwiazdy, która mimo fenomenalnych zdolności wokalnych stała się ofiarą życiowej niezaradności, ludzkiej głupoty i skorumpowanego polskiego show biznesu. Na przykładzie tragicznego losu Violetty Villas sztuka ukazuje, jak trudno osiągnąć popularność i sukces medialny, ale też jak mroczne może być życie w cienu sławy.

 

Kraków 17. VI. 2017 - premiera sztuki w obiektywie Marty Stefańczyk

 

Villas Story w obiektywie Marty Stefańczyk   Villas Story

 

 

 

 

Teatr Żabka

Żabka

Bohaterem komedii kryminalnej Żabka jest psychoterapeuta Maks Żabczyński, który nie radzi sobie z emocjami. W problemach i lękach swoich pacjentów przegląda się jak w krzywym zwierciadle. Sam uwikłany w liczne problemy osobowościowe de facto nie potrafi nieść pomocy innym. Stanu jego nerwów oczywiście nie poprawi świadomość, że w miejscu, w którym podjął pracę, zamordowano wcześniej kilku innych lekarzy. Sztuka opowiada o tym, co się może zdarzyć, gdy lekarz potrzebuje pomocy bardziej niż jego pacjenci.

 

 

Film przedstawia fragmenty premiery sztuki „Żabka”

 

Po premierze „Żabki” na blogu Afisz Teatralny Agnieszka Kobroń napisała

 

Nie byłoby tego spektaklu gdyby nie ona. Zaproszona do współpracy przez Stanisława Michno, Bożena Gałczyńska-Szurek napisała krótką komedię kryminalną. Wykorzystując swoje pisarskie umiejętności zadebiutowała przed szerszym gronem publiczności sztuką zabawną i pełną dobrego humoru. Żabka okazała się być niemałym show, podczas którego widzowie płakali ze śmiechu.

więcej...

 

Krakowska noc teatrów

13.06.2015 - scena Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY

Obsada sztuki „Żabka”:

Lekarz psychoterapeuta:
Maks Żabczyński - Jakub Kosiniak

Pacjenci:
Izabella Szalona-Zinajda Zagner
Jerzy Niezguła-Wojciech Michno
Alojzy Chwiejny-Marek Wolny

 

Reżyseria: Stanisław Michno
Muzyka: Jakub Czerski

teatr 1

teatr 2

web design: C-designer.pl