Teatr i ja

Gdy byłam dzieckiem, chciałam zostać aktorką. Ten zawód utożsamia wszystko, o czym marzy większość dziewczyn. Około osiemnastych urodzin dotarło do mnie, że aktorki nie zawsze są piękne i nie zawsze grywają królewny. Nie pamiętam, czy właśnie ta rozczarowująca refleksja, czy coś innego spowodowało, że moje plany uległy zmianie i zaczęłam postrzegać świątynę Melpomeny inaczej. Stała się dla mnie źródłem intelektualnych rozkoszy.

Jesienią 2013 roku napisałam tekst komediowy na prośbę reżysera teatralnego i od razu pomyślałam, że moje marzenia z dzieciństwa częściowo się spełnią. Że choć nie jest mi dane wcielić się w królewnę, mam szansę w inny sposób zaistnieć na scenie:)

Komedię kryminalną „Żabka” wystawiono po raz pierwszy na deskach Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie 20 lutego 2015 roku. W 2017 roku, w czerwcu, wystawiono tam mój dramat "Kociaku przyjeżdżaj, czyli Villas story". Zapraszam w świat moich teatralnych wizji.

 

Kociaku przyjeżdżaj, czyli Villas story

Kociaku przyjeżdżaj, czyli Villas story

Dramat „Kociaku przyjeżdżaj, czyli Villas story”, oparty na biografii artystki, jest opowieścią o osobistych porażkach i samotności gwiazdy, która mimo fenomenalnych zdolności wokalnych stała się ofiarą życiowej niezaradności, ludzkiej głupoty i skorumpowanego polskiego show biznesu. Na przykładzie tragicznego losu Violetty Villas sztuka ukazuje, jak trudno osiągnąć popularność i sukces medialny, ale przede wszystkim, jak trudno później z tym żyć.

 

Po premierze sztuki w obiektywie Marty Stefańczyk

Po premierze sztuki w obiektywie Marty Stefańczyk Po premierze sztuki w obiektywie Marty Stefańczyk

 

 

Teatr Żabka

Żabka

Bohaterem komedii kryminalnej Żabka jest psychoterapeuta Maks Żabczyński, który nie radzi sobie z emocjami. W problemach i lękach swoich pacjentów przegląda się jak w krzywym zwierciadle. Sam uwikłany w liczne problemy osobowościowe de facto nie potrafi nieść pomocy innym. Stanu jego nerwów oczywiście nie poprawi świadomość, że w miejscu, w którym podjął pracę, zamordowano wcześniej kilku innych lekarzy. Sztuka opowiada o tym, co się może zdarzyć, gdy lekarz potrzebuje pomocy bardziej niż jego pacjenci.

 

 

Film przedstawia fragmenty premiery sztuki „Żabka”

 

Po premierze „Żabki” na blogu Afisz Teatralny Agnieszka Kobroń napisała

 

Nie byłoby tego spektaklu gdyby nie ona. Zaproszona do współpracy przez Stanisława Michno, Bożena Gałczyńska-Szurek napisała krótką komedię kryminalną. Wykorzystując swoje pisarskie umiejętności zadebiutowała przed szerszym gronem publiczności sztuką zabawną i pełną dobrego humoru. Żabka okazała się być niemałym show, podczas którego widzowie płakali ze śmiechu.

więcej...

 

Nadzwyczajny spektakl podczas
nocy teatrów w Krakowie

13 czerwca 2015 - scena Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY

Obsada sztuki „Żabka”:

Lekarz psychoterapeuta:
Maks Żabczyński - Jakub Kosiniak

Pacjenci:
Izabella Szalona-Zinajda Zagner
Jerzy Niezguła-Wojciech Michno
Alojzy Chwiejny-Marek Wolny

 

Reżyseria: Stanisław Michno
Muzyka: Jakub Czerski

teatr 1

teatr 2

web design: C-designer.pl